کبد چرب، بیماری خاموش

وجود چربی در کبد طبیعی است، ولی درصورتی که  این میزان چربی بیش از ۵ تا ۱۰ درصد وزن کل   خود کبد شود، فرد  اصطلاحا به بیماری کبد چرب دچار شده‌است. درواقع رسوب چربی بیش از حد در کبد را کبد چرب می‌نامند.
یکی از دلایل این بیماری می‌تواند بخاطر مصرف الکل باشد. در ایران معمولا به دلایلی غیر  از مصرف الکل همچون چاقی، مصرف غذاهای فست فود و غذاهای چرب، عدم فعالیت فیزیکی و انجام ورزش و همچنین مصرف مواد نامناسب غذایی و تراریخته ممکن است افراد به این بیماری دچار شوند.
در کبد چرب الکلی، در اثر مصرف زیاد الکل، کبد صدمه دیده و قابلت شکستن چربی‌ها در آن ازبین میرود. در صورتی که فرد از مصرف الکل خودداری نماید، این نوع کبد چرب کم‌کم درمان می‌گردد، اما در صورت عدم ترک  مصرف الکل، فرد ممکن است دچار سیروز کبدی گردد.
 
در افرادی که مشروبات الکلی استفاده نمی کنند، عوامل دیگری همچون: چاقی، عدم تحرک، قند خون بالا، ابتلا به انواع دیابت و یا هرگونه مقاومت به انسولین، چربی بالا و… می‌تواند عوامل اصلی و مهم ابتلا به بیماری کبد چرب غیر الکلی باشد.

علائم کبد چرب

  • کاهش اشتها و کاهش وزن بی دلیل
  • ضعف ، خستگی ، گیجی و عدم تمرکز حواس
  • زردی پوست و چشم
  • خون دماغ
  • تجمع مایع در شکم (ورم شکم یا آسیت)
  • تمایل به خونریزی راحت تر و سریع
  • ظهور مویرگ‌های خوشه مانند زیر پوست  (به ندرت اتفاق می افتد)

عوارض ابتلا به کبد چرب

ریزش مو، کاهش میل جنسی، ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن، افزایش ضربان قلب و تپش قلب، تب و سردرد، در موارد نادر بالاآوردن خون، کم شدن حافظه، مدفوع سیاه رنگ، تنگی نفس و درد در قفسه سینه، درد در قسمت راست بدن، انقباض عضلات، خونریزی و کبودی بی‌دلیل و در موارد پیشرفته تر خطراتی چون سیروز کبدی، سرطان کبد وهپاتیت الکلی به عنوان عوارض وخطرات ابتلا به بیماری خاموش کبد چرب  شناخته می شوند.

درمان کبد چرب

بر اساس آخرین تحقیقات بهترین وموثر ترین روش درمان و پیشگیری کبد چرب تغییر سبک زندگی و عادت های غذایی می باشد. به طوریکه با اصلاح سبک زندگی ، اگر کبد در مراحل حاد بیماری نباشد میتواند به صورت خودکار نسبت به ترمیم و پاکسازی خود اقدام کند. شما میتواند مهمترین عادات غذایی در جهت بهبود عملکرد کبد را از مقاله پنج نکته غذایی مهم در پاکسازی کبد مطالعه فرمایید.
در کنار تغییر سبک زندگی بعضی از مکمل ها و دارو ها میتواند مانند یک کاتالیزور به کوتاه شدن مسیر و دستیابی سریع به هدف عمل کند به عنوان مثال برای پاکسازی کبد شرکت Forever  یک محصول استثنایی به نام  فوراور آلوئه بری نکتار دارد .
فوراور آلوئه بری نکتار، نوشیدنی بسیار مفید و مغذی حاوی  آلوئه ورا ، زغال اخته و سیب شیرین می باشد. این نوشیدنی علاوه بر خواص مفید آلوئه ورا با خواص بی نظیر سیب و کروئن بری (زغال اخته) آمیخته شده است و خواص این دو را نیز دارد. مخلوط آلوئه ورا با کرن بری این نکتار را بسیار محبوب کرده است، چرا که علاوه بر خواص بسیار، طعم و مزه بسیار خوبی هم دارد. این محصول سرشار از کوئرستین می باشد. کوئرستین، آنتی اکسیدانی از گروه فلاونوئیدهاست. مطالعاتی با هدف بررسی اثر کوئرستین بر بیماری کبد چرب غیر الکلی انجام گرفته است که نشان می دهد کوئرستین علاوه بر خواص ذاتی آنتی اکسیدانی، ویژگی‌هایی در زمینه کاهش معنی دار التهاب، کاهش سطح چربی‌های سرمی و تجمع چربی کبدی، کاهش مقاومت به انسولین از طریق افزایش فعالیت آنزیم هگزوکیناز، دارد.
فوراور ایران سنتر به عنوان نمایندگی رسمی فوراور در ایران آماده ارائه این محصول با مناسب ترین قیمت و در سریع ترین زمان ممکن به شما می باشد. پس اگر طالب این محصول هستید از اینجا به سادگی و سریع سفارش خود را ارسال کنید.